Biografia


Adele Emeli Sande Gouraguine (bo tak faktycznie nazywa się artystka) urodziła się 10 marca 1987 roku w Zambii, jednak bardzo szybko, bo już kiedy miała cztery latka przeprowadziła się do Alford, Aberdeenshire w Szkocji. Córka Zambijczyka i Brytyjki.
Już w pierwszych latach życia artystka wykazywała zdolności wokalne jak i literackie. Jej menadżer czekał z jej karierą aż do szesnastego roku życia. Studiowała medycynę na Uniwersytecie w Glasgow ale zakończyła edukację na czwartym roku. Pierwszą piosenkę napisała w wieku 11 lat do przedstawienia teatralnego w szkole i wtedy pomyślała, że może zostać autorką piosenek, bo o byciu wokalistką marzyła od zawsze.

Pierwsze kroki w kierunku kariery stawiała w konkursach BBC. W końcu podjęła współpracę z Virgin Records and EMI Records. Zanim jednak rozpoczęła 'solową karierę' pisała teksty dla takich gwiazd, jak: Tinie Tempah (Let Go), Professor Green (Kids That Love To Dance), Tinchy Stryder (Let It Rain), Chipmunk (Diamond Rings), Wiley (Never Be Your Woman), Susan Boyle, Cheryl Cole lub The Saturdays.

W 2012 roku wyszedł jej debiutancki album 'Our Version of Events', a w 2013 film 'Live at Royal Albert Hall'. Rozpoczęła także trasę koncertową Our Version of Events Tour', która rozpoczęła się w 2011 (tak dobrze czytacie) i skończy się 19 kwietnia 2013 roku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz